Starptautiskā konferencē “Aquatic life” pārrunā iespējas mācīt skolās drošību uz ūdens

Š.g.12. jūnijā Viļņā norisinājās starptautiskā konference “Aquatic life”, kurā tika apspriestas iespējas un veidi, kā mācīt bērniem drošu un patīkamu atpūtu uz ūdens. 

Konfernece tika īstenota projekta Nordplus Horizontal “Aquatic Life“ ietvaros un tajā piedalījās ar eksperti no Lietuvas, Norvēģijas, Somijas un Latvijas. Projekta mērķis ir veicināt kvalitatīvu bērnu peldētapmācību, uzlabot drošību pie un uz ūdens, kā arī attīstīt izdzīvošanas prasmes ūdenī. Konferences laikā tiks prezentēti Nordplus Horizontal “Aquatic Life“ projekta rezultāti, kā arī mācību materiāls pedagogiem.

Konferencē Lietuvas pārstāvji dalījās ar labas prakses piemēriem par valstī īstenotajām peldēšanas programmām, izstrādātām bērnu apmācību metodēm, preventīvām iniciatīvām, kā arī sniegs informāciju par uzsāktiem projektiem attiecībā uz bērnu peldētapmācību un drošības vadlīnijām peldbaseinos, un dažādās ūdenstilpnēs. Savukārt, Norvēģijas, Somijas un Latvijas pārstāvji iepazīstināja ar esošo situāciju un īstenotajiem pasākumiem savās valstīs. 

Latviju šajā konferencē pārstāvēja LPF prezidents Aivars Platonovs, kurš iepazīstināja ar LPF aktivitātēm Sabiedrības integrācijas fonda programmas “NVO Fonds 2019” ietvaros paredzētajām aktivitātēm.

 


Projektu “Peldi droši” finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekta nr.2019.LV/NVOF/DAP/054/32. Visi informatīvie materiāli ir sagatavoti ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par materiālu saturu atbild biedrība “Latvijas Peldēšanas federācija”. #NVOFonds2019