LPF aicina izglītības iestādēs runāt par drošību uz ūdens

Latvijas Peldēšanas Federācija (LPF) sadarbībā ar Elektrum Olimpisko centru aicina vispārizglītojošās skolas piedalīties informatīvi izglītojošā kampaņā par cilvēkdrošību uz ūdens vasaras sezonā, prezentējot kampaņas ietvaros sagatavotos informatīvos materiālus skolēniem visā Latvijā.

Statistika liecina, ka pasaulē katru dienu noslīkt 10 cilvēku, no kuriem 2 ir bērni jaunāki par 14 gadiem. Bērniem vecumā no 1- 14 gadu vecumam noslīkšana ir otrs biežākais nāves cēlonis starp nelaimes gadījumiem. Arī Latvijā nelaimes gadījumi uz ūdens ir ļoti izplatīti, tomēr, preventīvi darbojoties, lielākā daļa šādu nelaimes gadījumu ir novēršama, un tieši tāpēc LPF aicina visas izglītības iestādes iesaistīties šajā projektā un izglītot savus audzēkņus par drošu atpūtu uz ūdens.

LPF aicina ikvienu izglītības iestādi ieplānot vienu mācību stundu katrai klasei, kurā iepazīstināt ar būtisku un noderīgu informāciju par:

  • Drošu un patīkamu atpūtu ūdens tuvumā vai peldoties;
  • Bīstamiem apkārtējās vides faktoriem, kas jāņem vērā peldoties;
  • Rīcības mehānismu dažādās bīstamās situācijās;
  • Citiem būtiskiem aspektiem, kas saistīti ar atpūtu un atrašanos ūdens tuvumā vai ūdenī.

Kampaņas ietvaros ir sagatavoti divi video materiālu, kurus var atrast internetā:

Zinām. Peldam. Droši | 1 sērija

Zinām. Peldam. Droši. 2 | 2.sērija

Novērsiet noslīkšanu Latvijā – izstāstiet bērniem par drošu atpūtu uz ūdens!

Jautājumu gadījumos lūdzam sazināties ar mums, rakstot e-pastu uz info@swimming.lv

Kampaņu un video materiālu izstrādi finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekta nr.2019.LV/NVOF/DAP/054/32. Visi informatīvie materiāli ir sagatavoti ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par materiālu saturu atbild biedrība “Latvijas Peldēšanas federācija”. #NVOFonds2019