Latvija – slīcēju valsts: 64% mūsu valsts iedzīvotāju neprot peldēt.

Aptaujā noskaidrots, ka peldēt neprot 64% Latvijas iedzīvotāju un tikai 6% uzskata, ka peld teicami.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ziņo, ka garajās Jāņu brīvdienās noslīkuši 11 cilvēki. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve LTV atklāja, ka dažos šajos gadījumos pirms peldēšanās lietots alkohols.

 

Nelaimes uz ūdeņiem pagājšnedēļ turpinājās arī pēc svētkiem – tā 27. jūnijā noslīkuši trīs cilvēki – upē Skrundas novadā, upē Ventspils novadā un dīķī Talsu novadā. Kopš gada sākuma Latvijā noslīkuši jau 58 cilvēki.

 

Foto: Edijs Pālens/LETA

Eiropas Savienības statistikas pārvaldes “Eurostat” pērn publiskotie dati liecina, ka Latvijai un Lietuvai ir vislielākais noslīkušo cilvēku skaits uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju – attiecīgi 6,1 un 6,5.

 

Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Aivars Platonovs šo pastāvīgo nelaimi skaidro ne tikai ar cilvēku bezatbildību, dodoties peldēt alkohola reibumā, vai arī vecāku bezatbildību, nepieskatot savus bērnus, bet arī ar to, ka valstij nav programmas, kā panākt, lai cilvēki iemācītos peldēt un saņemtu pietiekamas zināšanas par drošību uz ūdens.

 

Izrādās, ka 64% mūsu valsts iedzīvotāju neprot peldēt, tā liecina pētījumu centra SKDS analīze.

 

Platonovs norādījis, ka Skandināvijas valstīs slīkoņu skaits samazinājies divas reizes, kad peldēšana kļuvusi par obligātu mācību priekšmetu skolās.

 

Arī Igaunijā un Lietuvā nevis domā, kā nepieļaut cilvēku noslīkšanu, bet jau dara.

 

Lietuvā pirms diviem gadiem sākta valsts īstenota bērnu peldēšanas apmācības kampaņa, bet Igaunijā valsts aizvadītajā gadā piešķīra finansējumu līdzīgam projektam. Šāda programma pastāvot pat Baltkrievijā.

 

Turpretī Latvijā šajā ziņā gandrīz nekas netiekot darīts, vien katru gadu nosaukta dramatiska statistika par noslīkušajiem.

 

Līdztekus tam ir arī Valsts kontroles aizrādījums, ka pašvaldības būvējot par daudz dārgus un nevajadzīgus peldbaseinus…


Avots: www.la.lv

​​​​Projektu “Atbalsts LPF darbības stiprināšanai un interešu aizstāvībai cilvēkdrošības uz ūdens veicināšanas jomā” finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekta nr. 2020.LV/NVOF/MAC/088/06. Visi informatīvie materiāli, t.s. preses relīzes un publikācijās minētie pētījumi ir sagatavoti ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par materiālu saturu atbild biedrība “Latvijas Peldēšanas federācija”. #NVOFonds2020