Ģimenes studija: bērniem ir jāmāca peldēt un apzināties riskus pie ūdens

Kā peldēšanos vasarā padarīt drošu bērniem, kas jāzina un jāņem vērā vecākiem, pieskatot bērnus ūdenstilpņu tuvumā, un kā labāk bērniem iemācīt peldēt, Ģimenes studijā diskutē Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Aivars Platonovs, SIA “Olimpiskais sporta centrs” vadītāja Zane Grundiņa-Arāja un peldēšanas treneris, pasaules čempions ziemas peldēšanā Gustavs Zālītis. 

Aivars Platonovs norāda, lai nenotiktu nelaime uz ūdens, būtiska ir vecāku atbildība, pieskatot mazākos bērnus. Ja vecāki ir atbildīgi un rūpējas, nelaimes notiek mazāk. Tāpat svarīgs ir izglītības jautājums – bērni ir jāiepazīstina ar ūdeni, ir jāmāca peldēt un arī jāiepazīstina ar drošības riskiem, un ar tiem jāmāk sadzīvot, izbaudot atpūtu pie ūdens.

Zane Grundiņa-Arāja vērtē, ka bērniem ir svarīgi arī iemācīt, ka peldētprasme ir dzīvību saglabājoša prasme. Jāapzinās riski un jāspēj tie novērtēt vecumam atbilstošā līmenī.

Vairāk klausies Ģimenes studijas raidījuma ierakstā.

Avots: lsm.lv

Projektu “Peldi droši” finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekta nr.2019.LV/NVOF/DAP/054/32. Visi informatīvie materiāli ir sagatavoti ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par materiālu saturu atbild biedrība “Latvijas Peldēšanas federācija”. #NVOFonds2019