Bīstamās piemājas ūdenstilpnes. Pasargāt bērnu no nelaimes pagalmā

Piemājas dīķis, trīs gadus vecs bērns un traģēdija, kuru piedzīvo visa ģimene. Mediķi pievērš vecāku uzmanību, brīdinot – piemājas dīķī noslīkst visvairāk bērnu! Šajā pavasarī piemājas dīķos jau noslīkuši divi bērni. Situāciju raksturo Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Intensīvās terapijas nodaļas pediatrs Rīgas Stradiņa Universitātes docents Reinis Balmaks un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ārste Ieva Tīruma.

Kas jāatgādina bērnu vecākiem, lai nosargātu bērnus no nelaimes savā pagalmā un kas jāmaina normatīvos, lai mājas ūdenstilpes būtu bērniem drošākas un šādas traģēdijas neatkārtotos, Ģimenes studijā skaidro Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Aivars Platonovs, Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Prevencijas nodaļas pārstāve Inga Orlovska un Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšnieka vietniece Gunita Kovaļevska.


Avots: lr1.lsm.lv


Projektu “Atbalsts LPF darbības stiprināšanai un interešu aizstāvībai cilvēkdrošības uz ūdens veicināšanas jomā” finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekta nr. 2020.LV/NVOF/MAC/088/06. Visi informatīvie materiāli, t.s. preses relīzes un publikācijās minētie pētījumi ir sagatavoti ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par materiālu saturu atbild biedrība “Latvijas Peldēšanas federācija”. #NVOFonds2020