Bez tabu: iedzīvotāji sevi uzskata par labiem peldētājiem. Noslīkušo skaits turpina augt

TV3 raidījuma Bez tabu Lucavsalas peldvietā sastaptie iedzīvotāji norāda, ka peldēt iemācījušies pašmācības ceļā. Lielākoties uzrunātie uzskata, ka viņiem ir labas peldētprasmes, tajā pašā laikā peldēšanas federācijas vadītājs Aivars Platonovs norāda, ka Latvijas iedzīvotāji kopumā ir slikti peldētāji.

“Neatkarīgi no tā, ka peldēšana kā fiziskās aktivitātes veids ir viens no populārākajiem Latvijā, katru gadu ļoti daudzi iedzīvotāji noslīkt. To var saistīt ar pārgalvību, augstprātību. Uzskata, ka ir labs peldētājs, taču patiesībā nevar nopeldēt pat 200 metrus.”

Platonovs stāsta, ka Latvijā uz 100 000 iedzīvotājiem ir viens no lielākajiem noslīkušo iedzīvotāju skaitiem Eiropā. Peldētāji visbiežāk no dzīves atvadās tieši vasaras siltajos mēnešos.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta 1. daļas komandieris Agris Asups aicina iedzīvotājus būt atbildīgākus vienam pret otru un peldvietā neatstāt bez pieskatīšanas bērnus. Tāpat aktīvā atpūta ūdens tuvumā neesot savienojama ar alkohola lietošanu.

Video:

Avots: skaties.lv

Foto un video: Artūrs Špaks (Bez tabu)

 


Projektu “Peldi droši” finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projekta nr.2019.LV/NVOF/DAP/054/32. Visi informatīvie materiāli ir sagatavoti ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par materiālu saturu atbild biedrība “Latvijas Peldēšanas federācija”. #NVOFonds2019